USD
EURO
ALTIN

Veri Depolama Değişime Uğrayacak!

Teknoloji veri depolama problemlerini gelecek yıllarda ortadan kaldıracak. Bu konuda günümüzde gelişmeler yaşansa da istekleri karşılayan bir teknoloji sunuldu diyemeyiz.

Veri Depolama Değişime Uğrayacak!

Gelecek yıllarda veri depolama denildiği zaman aklımıza gelen çeşitli rakamlar üzerine geçtiğimiz günlerde GIA (Global Industry Analysts) şirketi tarafından “Global Stratejik İş” başlığıyla birlikte bir sunum hazırlandı. Bu raporda ağa bağlı depolama pazarının geleceği hakkında çeşitli bilgiler verildi. NAS (Ağa Bağlı Depolama) pazarının 2020 yılında 13.2 milyar dolar gibi bir rakama ulaşacağı öngörülüyor.

Ayrıca başka bir bağımsız araştırma kuruluşu olan Technavio’ya göre ise 2016 ve 2020 yılları arasında bu sektörün %11 ile %12 arasında büyüyeceği ifade edildi. Veri depolama alanında dikkatleri üzerine çeken Synology şirketi ise gelişmiş araştırma geliştirme gücü ile çalışmalarına devam ediyor.

Bu şirketin yaptıkları arasında kurumların verilerini güncel ve güvenli bir şekilde tutmaları, iş süreçlerinin hiçbir zaman kesintiye uğramaması ve hiçbir zaman veri kaybı olmaması gibi güzel çalışmalar dikkat çekiyor. Bu şirketin çıkaracağı DSM 6.1 Beta sürümüyle birlikte birçok yenilik gündeme gelecek.

Verilere her zaman kolayca erişilebilecek!
DSM 6.1 Beta sürümüyle birlikte gelecek olan yeniliklerden bir tanesi de verilerin her zaman, her koşulda ulaşılabilir olması. İşletim sistemi yenilikleri, geliştirilmiş veri bütünlüğü, sistem durumu izleme ve analizleri, dosyaların kendi kendine yenilenmesi gibi ve Apple’ın Time Machine için genişletişmiş support hizmetinin yanı sıra sistemdeki yöneticilerin işlerini kolaylaştırmak amacıyla da birçok yenilik düşünülmüş.

Büyük boyutlu veriler artık sorun olmayacak!
Synology tarafından üretilen SITA teknolojisi yani İnternet Aktarım Hızlandırıcısı olarak tabir edilen bu yeni teknoloji ile birlikte bilgisayar ve internet ile NAS cihazları arasındaki veri transferi çok hızlı bir şekilde gerçekleşecek ve gelecekte bu gibi sorunlar kalmayacak.

Her durumda güvenli veriler!
Ayrıca Synology şirketinin bir yeniliği daha var. Snapshot Replication programı sayesinde bütün veriler her türlü felaket riskine karşı güvenle korunabilecek güncelleştirmelere sahip. Anlık kopyalama, taşıma işlemleri gibi zor işlemleri de basit düzeye indirgeyecek olan program ile birlikte kullanıcılarına esneklik imkanı sağlayacak.
Hyper Backup’un son güncellemesi ile birlikte ise gelişmiş bütünlük kontrolleri güvenli bir şekilde korunacak.

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.