YAN KÖRÜKLÜ TORBALARIN ÖZELLİKLERİ

Paylaş

Bir ürünün tüketiciye bozulmadan ulaştırılması açısından son derece önemli bir araç olan ambalaj; ürünün en iyi şekilde muhafaza edilmesi ve taşınabilmesi amacı ile kullanılan koruyucu bir malzemedir. Günümüzde görsel çekiciliğinden ötürü bir reklam unsuru olarak da kullanılmaktadır. Ambalajın görsel anlamda dikkat çekici olması albenisini, tercih edilme oranını arttırır. Ambalajın, kağıt, plastik, karton veya cam gibi maddelerden elde edilen versiyonları mevcuttur. Bu sayede her ürün için farklı şekil ve modellerde ambalajlar üretilmiştir. Bunlardan biri de “Yan körüklü torba” dır. Peki, nedir yan körüklü torba ve ne işe yarar?

Yan Körüklü Torba Nedir, Özellikleri Nelerdir?

İki tarafında körük ve dört tarafında kaynak bulunması ile ağzı kapatılan bir sisteme sahip olan körüklü torba, kilitsiz olarak üretilmektedir. Yan körüklü torba ise kaynağı sırt kısmında olan torba çeşididir. Geniş iç hacmi ve yandaki körükleri sayesinde, diğer torbalara göre raflarda yatay ve dik şekilde durma özelliğine sahiptir. Bu sayede diğer ambalajlara oranla tüketicinin dikkatini daha kolay çeker. Doldur kapat sistemine sahip yan yan körüklü torbalar, içine aldığı ürünü hava, su ve nem gibi etkenlerden korur. Ve böylece içerisinde yer alan ürünün kullanım süresi de normalden daha uzun olur. Genellikle şekerleme, bitki çayları, kahve ve kuruyemiş gibi ürünlerin muhafaza edilmesi amacı ile tercih edilen bu torbaların Askı Deliği ve Meksika Şapkası gibi farklı imkanları mevcuttur.

Yan körüklü torba  ürün grupları: Kraft Alüminyum Yan Körüklü Torba, Beyaz Alüminyum Yan Körüklü Torba, Altın Alüminyum Yan Körüklü Torba, Bordo Alüminyum Yan Körüklü Torba, Siyah Alüminyum Yan Körüklü Torba, Yeşil Alüminyum Yan Körüklü Torba.

Yan körüklü torbaların hem tüketen hem de üreten kesime hitap eden son derece avantajlı yönleri mevcuttur.

  • Geniş bir hacme sahip oldukları için ürün tanıtımı açısından son derece kullanışlıdır.
  • Şekil ve renk açısından ilk bakışta dikkatleri üzerine çeken bir özelliğe sahip olan bu torba, üzerine uygulanabilen baskı ve etiket işlemleri sayesinde şık bir reklam aracı olarak kullanılır.
  • Düşük bir ambalajlama maliyeti olduğu için aynı zamanda ekonomik bir reklam aracıdır.
  • Hem taşıması hem de açması kolaydır.
  • Hava, su ve nem sızdırmaz özelliği sayesinde, uzun süre raflarda kalabilmektedir.
  • Valf seçeneği ile birlikte, kahve ve benzeri ürünlerin ambalaj içinde biriken gazının dışarı atılmasını sağlar.
  • Çevreye zarar vermeyen, tüketici dostu bir üründür.

Kaynak: http://eskaambalaj.com/urunler/yan-koruklu-torbalar/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir