Yanlış Gönderilen Mesajı İptal Edebileceksiniz!

Paylaş

Aynı anda birden fazla kişiyle sohbet ederken göndereceğiniz mesajı yanlış kişiye gönderdiğiniz zaman başınızdan aşağı akan kaynar sular artık akmayacak! Tabi eğer siz mesajı iptal etmeden önce karşınızdaki görmediyse. Uygulamalar gelişmeye devam ettikçe ihtiyaçlar daha fazla karşılanmaya başladı. Whatsapp için önemli bir gereksinim haline gelen bir durum artık kimsenin başını ağrıtmayacak.

Whatsapp’a gelen yeni güncellemenin neler getirdiği üzerine incelemeler yapılırken, fark edildi ki artık gönderdiğiniz mesajları iptal etme seçeneğini kullanarak silebileceksiniz. Mesajı silme özelliği, silmek istediğiniz mesaja basılı tuttuğunuz anda ekranda çıkan seçenekler arasında yer alacak. Eğer onay verirseniz mesaj iptal edilerek silinecek. Eğer mesajınız karşı tarafa ulaşsa bile mesajınız silinecek. Karşı taraf bu mesajı görse de görmese de silineceği için %100 başarılı sonuç alınan bu özellik şuan için aktif edilmedi.

IOS Beta ile Test Ediliyor!
Android kullanıcıları bu özellik ile biraz daha geç tanışacak gibi. Şuan sadece IOS kullanıcıları arasında çok kısıtlı kişiler tarafından kulanılabiliyor. IOS beta kullanıcılarında başarılı sonuç elde edildikten sonra bir çok ülkede tüm işletim sistemleridne aktif edilecek. IOS işletim sistemine sahip kullanıcılar biraz daha erken tanışacak gibi.

Whatsapp tarafından sunulacak bu özellik, bir çok kullanıcı tarafından istenen faka tolup olmayacağı bilinmeyen bir özellikti. Aslında facebook ve skype gibi platformlarda bu özellik aktif. Fakat whatsapp platformunda olup olmaması çok fazla dile getirilmiyordu. Nitekim Whatsapp mühendisleri konuya eğilim göstererek böyle bir özelliği entegre ettiler.

Yine de Dikkat!
Whatsapp ile yanlış kişiye gönderilen mesajları silme işlemi mümkün olsa da bu özelliğe güvenip düşünmeden mesaj atmamanız tavsiye edilir. Çünkü karşı taraf çevrimiçi konumdaysa attığınız mesajı iptal etmenize zaman kalmadan karşı taraf mesajınızı okuyabilir. Bu aşamada sildiğiniz mesajı göndermemiş gibi davranırsanız olay daha da farklı bir boyut kazanabilir. Bu nedenle yeni özellik farklı olumsuz sonuçlar da doğurabilir.

Neden Whatsapp?

Whatsapp hakkında bilginiz yoksa hala çok geç kalmış sayılmazsınız. Çağımızın en önemli uygulaması haline gelen whatsapp, tüm zamanların en popüler uygulaması diyebiliriz. Ücretsiz mesajlaşma olarak yayın hayatına giren uygulama, günümüzde internet altyapısını kullanarak iletişim kanallarının tamamını sunuyor. İletişim kurmak istediğiniz kişi ile ücretsiz olarak mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü konuşabilirsiniz. Tabi bunların yanında dosya aktarımı yapmakta mümkün. Yani çektiğiniz fotoğraf veya videoları whatsapp üzerinden rahatlıkla gönderebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir