USD
5,4779
EURO
6,2224
ALTIN
230,2486

Yeni Honda Civic RS Seçeneği Açıklandı!

Honda Civic yenilendikten sonra şimdi bir de RS seçeneği eklendi. Performans olarak bazı kesimin beklentisini karşılamaması nedeniyle tepki alan Honda, Sedan ve Hatcback seçeneklerinin yanı sıra Şubat ayında RS modelini de satışa çıkaracak.

Yeni Honda Civic RS Seçeneği Açıklandı!

Yeni Honda Civic rüzgârı devam ediyor. Baştan aşağıya yenilenen tasarımı ile popüleritesini bir basamak daha arttıran Honda Civic, Hatchback ve Sedan seçeneklerinin ardından şimdi de RS seçeneği ile geliyor. Şuan Sedan ve HB modelleri satışa çıkmasına rağmen RS tercihi yapmak isteyenler Şubat ayını beklemek zorunda.

Motor Gücü Eleştiri Almıştı!
Honda kullanıcıları ve sevenlerinin Honda’ya olan hayranlığının baş mimarı performansı desek yanlış olmaz. Güçlü motoru ile her zaman dikkat çekmeyi başaran Honda, tasarımı baştan sona yenilese de motor olarak tatmin edici karşılanmadı. Sedan modelde maksimum torkun 152 olması, bir çok kişiyi şaşırttı. Performans aracından ziyade daha çok şehir ve aile otomobili kıvamında sunulan araçlara daha yüksek motor hacmine sahip seçenekler sunulmaması tepki almasına yol açmıştı.

Fakat Honda bu tepkilerin gelebileceğini düşünmüş olmalı ki bir de performansı daha yüksek olacak RS modelini de ardından tanıttı. İlk olarak HB ve Sedan’ı duyuran Honda, şimdi de RS modelini duyurdu. Yeni Honda Civic RS modeli 182 Beygir gücünde olacak. Yani sedan ve HB modellerinden çok daha yüksek bir performans sağlayacak. Bu detay ise honda tutkunlarının içini ferahlatacak.

yeni-honda-civic

RS Modelde tahmin edileceği gibi daha sportif çizgiler hakim. Türkiye’de de yer alacak olan RS modeli için şuan resmi fiyat belirlenmedi. Sedan fiyatının 75 bin lira olduğu düşünülürse Civic RS’nin biraz daha yukarıda bir fiyattan satılması muhtemel. Şubat ayında çıkacak olan yeni Honda Civic RS modelinin fiyatı 2017 Ocak ayında muhtemelen duyurulacaktır. Ön sipariş vermek isteyenler için ise Honda daha cazip teklifler sunabilir. Bu yönde bir girişimde bulunmak istiyorsanız Honda Showroom’larını ziyaret edebilirsiniz. Aracın üretim yeri ise Türkiye.

Honda Civic RS Teknik Özellikleri
182 Beygir
1.5 lt Turbo Motor
Otomatik şansuman
Renk: Kırmızı (İlk etapta kırmızı olarak üretilecek)

YORUMLAR


    0 YORUM

Sitemizde yayınlanan içeriklerin telif hakları Teknovakit.com'a aittir. Kaynak gösterilmeden, kanuna aykırı şekilde izinsiz olarak kopyalanamaz ve harici yerde kullanılamaz.