Skoda Kodiaq 2017 Fiyatı Aralık Ayına Özel!

Paylaş

Skoda’nın bir süredir beklenen modeli olan Kodiaq, Paris’te tanıtımı gerçekleştikten sonra fiyatını da belirledi. Fransa’nın başkentinde düzenlenen otomobil fuarı bu yıl çok önemli gelişmeleri bünyesinde kabul etmişti. Bir çok markanın yeni otomobillerini sunduğu fuar, aynı zamanda bir gövde gösterisi şölenine dönüştü. Bu durumdan firmalar kadar fuarı ziyaret edenler de kârlı çıktı diyebiliriz. Çek Cumhuriyeti menşeli Skoda, 2016 yılı sonunda piyasaya çıkaracağı Kodiaq için tarihi 2017’ye erteledi. Şuan aracı satın almak isteyenlerin biraz daha bekleyeceği görülüyor. Araca dair bazı özellikler ise şimdiden açıklandı.

Skoda’nın İlk SUV Aracı 7 Koltuklu!
Skoda Kodiaq’ın ilgi çekmesinin birden fazla sebebi bulunuyor. Skoda daha önce SUV segmentinde bir araç üretmemişti. Bu deneyimi ilk kez Kodiaq ile sunacak olan Çek markası, SUV segmentinde olumlu tepkiler aldığı taktirde modeli geliştireceği ve farklı SUV modelleri de sunabileceği düşünülüyor. Son yıllarda kalitesini bir basamak daha arttıran Skoda, Türkiye’de de tutulan markalardan biri. Özellikle Octavia ve SuperB modelleri ile lüks sınıfında iyi işler yaptığını söylemek mümkün. Kodiaq’ın çıkış özelliklerinde yer alan ayrıntıda aracın 7 koltuklu olarak gelceği belirtiliyor. Yani SUV segmentinde farklı bir iddiayı da beraberinde getirdiğini söylemek mümkün. Kalabalık aileler için çok tercih edileceği kesin.

skoda-kodiaq-ic-tasarim

Bagaj Hacmi ile Öne Geçecek!
Boyutlarıyla dikkat çeken Skoda Kodiaq için bir diğer detay ise bagaj hacminin genişliği. SUV segmentinde yer alan araçlar içerisinde en geniş bagaja sahip araç olma özelliğini eline olacak araç, bu konuda ciddi bir fark atacak.

Aslında Kodiaq’ı ön plana çıkaracak olan detaylar sadece genişlik değil. Araçta inovatif teknolojinin yer alması da fuar ve fuar sonrası alıcılar için en dikkat çekecek özelliklerden biri. Sadece büyük markaların pahalı araçlarında yer alan inovatif teknolojisi, Skoda Kodiaq içerisinde de yer alıyor. Alınan bilgilere göre Skoda, Paris Otomobil Fuarı’nda sadece Kodiaq ile yer alacak. Fakat standında bir değil 10 üzerinde Kodiaq ile dikkat çekmeyi planlıyor.

Skoda Kodiaq Fiyatı Ne Kadar Olacak?
Şuan tanıtımı gerçekleşmeyen araca dair en büyük soru ise fiyatının ne kadar olacağı. Türkiye’de de satışa çıkış için gün sayab Skoda Kodiaq farklı motor ve donanım seçenekleri ile gelecek. Farklı donanımlara sahip olacak Kodiaq için yurt dışı fiyatı 21.499 Sterlin olarak belirlenmiş. Türkiye için ÖTV ile rakam daha da yükselecekç. Eğer panoramik tavan ve metalik renkler istenildiği taktirde fiyat artıyor.

  1. selim demirci dedi ki:

    türk toplumuna tavsıyem enayı yerıne kendılerını koydurmasın altın bıle daha ucuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir